07.02.2018.
Sport

Barani se oprostili od Evrope

Autor: Redakcija. 0 Ostavite komentar

Iako je na dva kola prije kraja, praktično, imao vizu za osminu finala FIBA Evrokupa u džepu, Mornar je, ipak, večeras završio ovogodišnju evropsku misiju.

Nakon poraza kod kuće u prošlom kolu od danskog Bakena (pobjeda bi donijela i prolaz i prvo mjesto u grupi, kolo prije kraja), Barani su doživjeli pravi debakl u Bjelorusiji od Cmokija, sa čak sa 39 razlike (84:45), i takmičenje u grupi K završili na trećem mjestu, iza Bakena i upravo Cmokija.

Tim iz Minska je vizu za osminu finala ovog takmičenja izborio sa tri uzastopne, i više nego ubjedljive pobjede u posljednja tri meča, protiv Bakena u gostima (96:75), te Solnoka (86:61) i Mornara kod kuće. Bjelorusi su, na kraju, bili ispred Mornara (takođe ima po tri pobjede i poraza) zbog bolje kođ-razlike u međusobnom dvomeču.

S obzirom da su Cmoki savladali u „Topolici“ sa sedam razlike (83:76), Baranima je za drugo mjesto i prolaz grupe bio dovoljan i poraz do šest razlike, ali su izabranici Mihaila Pavićevića bili daleko od tog cilja, možda i zbog umora i ispražnjenosti nakon sjajne serije pobjeda u ABA ligi, u kojoj su sa sedam pobjeda u nizu skoro osigurali četvrto mjesto i plasman u plej-of regionalnog takmičenja, kome će sada moći potpuno da se posvete...

Konačan epilog ovog meča se mogao naslutiti već nakon polovine prve četvrtine, kada je Cmoki poveo 11:0, a Mornar je prve poene postigao nakon punih šest minuta (Rejli-Ros).

Do kraja utakmice na terenu je postojala samo jedna ekipa, Cmoki je u drugoj četvrtini, serijom 8:0, stigao do 20 razlike (39:19, 19. minut), a sve je odlučeno u trećem periodu, kada je Cmoki stigao, u posljednjem minutu, čak, do 34 poena prednosti (65:31)!

U posljednjoj četvrtini prednost domaćih išla je i do nestvarnih 44 razlike (83:39), u 39. minutu...

Vrijedan pomena u barskom timu jedino je učinak Dereka Nidama, koji je meč završio sa 20 poena (trojke 12-2), a dvocifren u gostujućem timu bio je još jedino Brendis Rejli-Ros (10).

Kod Cmokija, najefikasniji je bio Kristofer Čerapovič sa 24 poena, a upisao je i šest skokova.

Cmoki – Mornar 84:45 (22:10, 19:12, 24:12, 19:11)

Minsk – Arena “Minsk”. Gledalaca: 1.640. Sudije: Dods (Velika Britanija), Vladić (Austrija), Fuška (Slovačka).

Cmoki: Goulden-Sadler 14 (5-4), Adamovic 2, Trastineski 7 (1-1), Salaš 2, Mečarakou 7 (2-1), Semjanjuk 3 (4-3), Korž 1 (2-1), Čerapovič 24 (1-1), Kudrautsau 8 (2-2), Paljaščuk 5, Kraviš 2, Grej 9 (5-2).

Mornar: Ćalić, Mićović, Nidam 20 (7-4), Pavićević, Mijović, Pavić 7 (4-2), Vujošević, Mugoša, Rejli-Ros 10 (5-4), Vranješ 4 (2-2), Bakić, Luković 4 (3-0)

Izvor: Vijesti