28.03.2018.
Sport

Mornar se oprostio od Evrope

Autor: Redakcija. 0 Ostavite komentar

Mornar je, tako, ovo takmičenje završio u četvrtfinalu, sa skorom od devet pobjeda i sedam poraza.

Bilo je i za očekivati da će negdje morati da plate ceh zbog sjajne igre i velike pobjede protiv Crvene zvezde, kojom su izborili majstoricu polufinala plej-ofa ABA lige (u ponedjeljak u Beogradu).

A ceh je plaćen u Groningenu, gdje, očigledno fizički, ali i mentalno, istrošeni Mornar nije uspio da sačuva šest razlike iz prvog meča (73:67) protiv Donara i izbori plasman u polufinale FIBA Evrokupa, u koje će holandski tim, zahvaljujući pobjedi na svom parketu – 101:74 (25:20, 27:14, 18:20, 31:24).

Mornar se držao samo u prvoj četvrtini, u kojoj je jedino i vodio, prvo sa 6:5 (nakon početnih 5:0 za domaće), a posljednji put sa 10:8, nakon nepuna četiri minuta igre. Od 14:14 su počele muke po goste, Donar se serijom 8:0 odlijepio na 22:14, a u ovoj dionici je vodio i 25:16, da bi Mornar do kraja četvrtine smanjio na 25:20.

Barani su, kakav-takav, priključak u drugoj dionici držali do 35:28, a onda je holandski tim, serijom 10:0, “pobjegao” na 45:28, a do poluvremena je imao i 20 poena prednosti (52:32).

Sve dileme su otklonjene u trećoj četvrtini, kada je trojkom Brendina karija Donar poveo 61:34, nakon dva minuta i 20 sekundi igra u ovoj dionici, kojom je kompletiran parcijal od 9:2. Mornar nakon toga više nije uspijevao da spusti zaostatak ispod 15 poena, posljednji put u 31. minutu (72:57), a Donar je stizao i do prednosti od 28 razlike...

Donar - Mornar 101:74 (25:20, 27:14, 18:20, 31:24)

Groningen - Dvorana: „Martini plaza”. Gledalaca: 4.000. Sudije: Cmikijevič (Poljska), Mestre (Francuska), Suslov (Estonija).

Donar: Kaningem 7 (2-2), Gipson 12 (2-2), Kopmans, Doriso 11, Koenis 3 (2-1), Mast, Kari 19 (1-0), Hoeve, Burges 5, Bruinsma 18 (4-3), Pašalić 18 (2-2), Sloter 8 (2-1).

Mornar: Ćalić, Mićović 10 (2-2), Nidam 24 (2-2), Pavićević, Mijović, Pavić, Vujošević 2, Mugoša, Rejli-Ros 11 (4-4), Vranješ 23 (7-6), Bakić 4 (2-1).

Izvor: Vijesti