22.09.2022.
Sport

U Bar stiglo devet odličja iz glavnog grada Republike Srpske

Autor: Redakcija 2 Ostavite komentar

Proteklog vikenda u Banja Luci je održano Otvoreno prvenstvo Balkana u Džiju - džici-Jitsu na kojem je učestvovalo 700 takmičara iz 19 država a među njima je bila i reprezentacija Crne Gore sa 70 sportista.

Za reprezentaciju Crne Gore nastupilo je čak devet takmičara iz barskog Mornara predvođeni trenerima Sašom Boltićem, Rafetom Šahmanom i Srđanom Stojanovićem i postigla izuzetan uspeh. Naime, svi reprezentativci iz Mornara osvojili su odličja i u Bar se vraćaju sa 9 medalja, od čega 4 zlatne, 2 srebrne i 3 bronzane.

Osvajanjem zlatne medalje i titulom prvaka Balkana mogu se pohvaliti: Balša Đurišić, Kristina Radosavović, Andrija Golić i Savo Jaredić.

Srebrne medalje i titulu vicešampiona Balkana osvojili su Milica Mihaljević i Sofija Jaredić, dok su bronzani bili Petar Bošković, Elena Stojanović i Dino Haznadar.
Za ovaj veliki reprezentativni uspeh barskih džijudžicaša u velikoj mjeri zaslužan je i trener-koordinator sa najviše iskustva u borilačkim sportovima, Jovo Stojanović, kao i treneri Stefan Pejanović i Danilo Jovović, koji su pomogli da se naši mladi borci što bolje pripreme za ovo zahtjevno takmičenje.

Reprezentacija Crne Gore predvođena selektorom Nikolom Prodanovićem i sekretarom saveza Nikolom Ašaninom brojala je 70 takmičara i osvojila fantastičnih 58 medalja čime je u ukupnom plasmanu zauzela drugo mjesto, ispred mnogo većih i ekonomski moćnijih država što ovaj rezultat čini značajnijim i daje podstrek mladim ljudima da počnu da se bave ovim sjajnim sportom.
Motiv više za to je i organizacija narednog Otvorenog prvenstva Balkana koje će se sledeće godine održati upravo u Crnoj Gori.