08.10.2022.
Sport

Veliki uspjeh za Crnu Goru i Sutomore: Nikola Jovetić treći na svijetu !!!

Autor: Redakcija 1 Ostavite komentar

Sutomoranin Nikola Jovetić (16) osvojio je bronzanu medalju na juče završenom Svjetskom prvenstvu u kik boksu, koje je trajalo od 1. oktobra u italijanskom gradu Lido Di Jezolo. Supertalentovani Jovetić je postao treći na svijetu nadmećući se među čak 2.000 boraca iz 66 zemalja.

Naš takmičar je medalju osvojio u disciplini "low - kick" u kategoriji do 67kg u konkurenciji mlađih Juniora.

U osmini finala nokautom u prvoj rundi pobijedio je Kanađanina Džejmija Rivsa.

U četvrtfinalu jednoglasnom odlukom sudija pobijedio je poljskog borca Sebastijana Mjetlinskog.

U polufinalu poslije sjajnog i veoma teškog meča izgubio je na poene od Grka Hristosa Efstatiadisa.

" Uzbuđen sam i presrećan. Hvala svima koji su vjerovali u mene i koji su mi pomogli da dođem do ovog uspjeha" - kazao je mlađani Jovetić za "Barski portal" neposredno po povratku iz Italije.

On je istakao da naročito veliku zahvalnost duguje treneru Dejanu Paviću u čijem klubu SD Kombat se spremao za Svjetsko prvenstvo, kao i Ivanu Strugaru i Goranu Radonjiću koji su bili uz njega za vrijeme najveće svjetske smotre kik boksa.

Bronza na grudima Nikole Jovetića je utoliko sjajnija kada se ima na umu da je ovaj uzorni mladić iz Sutomora imao  bezbroj pehova ove godine, od loma nosa, do povrede ruke i desne noge. Upravo je, kako nam je rečeno iz njegovog tima, sa povredom desne noge i otputovao za Italiju na Svjetsko prvenstvo.