18.12.2017.
Sport

Zvezda prejaka za Mornar, Barani navijali za crveno-bijele

Autor: Redakcija 0 Ostavite komentar

Košarkaši Crvene Zvezde su sinoć pobjedili Mornar u sred Bara. Viđena je lijepa i zanimljiva košarka, a najzanimljivija od svega, bila je činjenica, da su ”crveno-beli” sve vrijeme meča, sa barskih tribina imali podršku, kao da igraju u Beogradu!!!

Mornar  prosto nije mogao da parira timu Crvene zvezde – šampion ABA lige slavio je u Baru 82:74. U ovom meču, beogradski tim jeste igrao u protivničkoj dvorani, ali samo formalno to se moglo smatrati igrom na gostujućem terenu. Gosti su u važnim trenucima imali ogromnu podršku sa tribina, pa su, ipak, preskočili ovo „gostovanje“, uoči napornog ritma u Evroligi.

Mornar je odigrao nestvarnih 10 minuta, najboljih ove sezone, možda i najboljih koje je jedan tim odigrao protiv Crvene zvezde. Barani su pogodili prvih deset šuteva, igrali kao transu u napadu, a sa druge strane, limitirali velikog favorita na 30-ak odsto šuta iz igre. Rezultat 29:19 – nakon prve četvrtine. Bilo je, naravno, jasno da Mornar ne može da drži takav ritam protiv šampiona, ali su izabranici Mihaila Pavićevića hrabro i organizovano ušli i u drugi period, čuvajući solidnu prednost sve do posljednja tri minuta, kada je bilo 42:35. Zvezda je, međutim, serijom 12:2, u kojoj je Janković ubacio sedam poena, preokrenula do poluvrmena na plus tri (47:44)…

Iako je tek nakon četiri minuta igre u trećoj četvrtini posigao prvi poen (prvi šut iz igre u šestom minutu), Mornar je imao rezultatski priključak do sredine tog perioda, kada je Feldin trojkom donio „crveno-bijelima“ dvocifrenu razliku – 56:45. Bilo je jasno da Zvezda ide ka pobjedi. Mornar se, međutim, nije predao bez borbe, šest i po minuta prije kraja smanjio je na 70:65, ali je bilo iluzorno očekivati preokret…

Zvezda je trijumfom u Baru, sedmim uzastopnim u ABA ligi, dostigla Budućnost na vrhu tabele regionalnog takmičenja, sa skorom od 10 pobjeda i dva poraza. U timu Mornara najbolji je bio Uroš Luković sa 18 poena i devet skokova, dok je Derek Nidam upisao 15 poena i 10 asistencija.

Stefan Janković i Džejms Feldin su predvodili Zvezdu sa po 18 poena.