08.10.2022.
Спорт

Велики успјех за Црну Гору и Сутоморе: Никола Јоветић трећи на свијету !!!

Аутор: Редакција 1 Оставите коментар

Сутоморанин Никола Јоветић (16) освојио је бронзану медаљу на јуче завршеном Свјетском првенству у кик боксу, које је трајало од 1. октобра у италијанском граду Лидо Ди Језоло. Суперталентовани Јоветић је постао трећи на свијету надмећући се међу чак 2.000 бораца из 66 земаља.

Наш такмичар је медаљу освојио у дисциплини "low - kick" у категорији до 67кг у конкуренцији млађих Јуниора.

У осмини финала нокаутом у првој рунди побиједио је Канађанина Џејмија Ривса.

У четвртфиналу једногласном одлуком судија побиједио је пољског борца Себастијана Мјетлинског.

У полуфиналу послије сјајног и веома тешког меча изгубио је на поене од Грка Христоса Ефстатиадиса.

" Узбуђен сам и пресрећан. Хвала свима који су вјеровали у мене и који су ми помогли да дођем до овог успјеха" - казао је млађани Јоветић за "Барски портал" непосредно по повратку из Италије.

Он је истакао да нарочито велику захвалност дугује тренеру Дејану Павићу у чијем клубу СД Комбат се спремао за Свјетско првенство, као и Ивану Стругару и Горану Радоњићу који су били уз њега за вријеме највеће свјетске смотре кик бокса.

Бронза на грудима Николе Јоветића је утолико сјајнија када се има на уму да је овај узорни младић из Сутомора имао  безброј пехова ове године, од лома носа, до повреде руке и десне ноге. Управо је, како нам је речено из његовог тима, са повредом десне ноге и отпутовао за Италију на Свјетско првенство.