31.01.2018.
Sport

Poraz Mornara u Fibakupu: Umor učinio svoje

Autor: Redakcija 0 Ostavite komentar

Veoma loš šut za tri poena i umor od nedjeljnog izliva adrenalina u crnogorskom derbiju Mornar je platio porazom u duelu sa Bakenom, u 5. kolu TOP 16 faze Fibakupa - 76:87.

Uprkos slabijoj igri od onih na koje su navikli poslednjih mjeseci, Barani imaju razloga da žale zbog ovakvog epiloga meča u kojem su mogli da ovjere plasman u 3. fazu takmičenja – imali su četiri poena viška uoči poslednjeg minuta, primili trojku 8 sekundi prije kraja i promašili potom tri šuta za pobjedu.

U produžetku je do izražaja došla svježina Bakena o čemu najbolje govori podatak da je domaćin u tom dijelu igre postigao samo dva poena i to sa penala na samom startu, nakon čega su gosti vezali seriju 13-0...

Mornar je duel otvorio serijom 8-0 i potom održavao vođstvo od 4 do 8 poena razlike do sredine druge četvrtine kada su gosti uhvatili priključak (29:28).

Nakon tri minuta bez postignutog koša na obje strane terena gosti su serijom 6-0 preokrenuli na 32:34, i na poluvrijeme otišli sa 4 poena viška.

Nalet danskog tima trajao je do 23. minuta kada su gosti stigli do 8 poena razlike (34:42). Tada je stvari u svoje ruke preuzeo Vranješ koji je sa sedam vezanih poena za dva minuta smanjio zaostatak domaćina na poen razlike (45:46).

Na preokret se čekalo do 28. minuta kada je Ros donio Mornaru prvo vođstvu u drugom poluvremenu (49:48). Barani su u poslednju četvrtinu ušli sa dva poena viška ali su gosti serijom 8-0 u 33. minutu pobjegli na 54:60.

Barani su, ipak, uspjeli da se vrate i sa dvije vezane trojke Nidama na 2,20 prije kraja preokrenu (68:65). Nidam je seriju minut prije kraja nastavio sa penala za 71:67, a nakon koša Diufa 30 sekundi prije oslednjeg zvuka sirene sve to ponovio.

Akun Pursel je, međutim, odmah nakon toga pogodio za 73:71 a Vranješ na drugoj strani pogodio samo jedan penal što je Bišop iskoristio da trojkom osam sekundi prije krja izbori produžetak.

Mornar je u poslednjem napadu imao tri šuta za pobjedu ali se sva tri puta lopta izmigoljila iz obruča.

Ovi promašaji, ispostavilo se, skupo su koštali Barane u produžetku u kojem su u potpunosti ostali bez daha...

Mornar – Baken   76:87 (74:74 (23:18, 11:20, 18:12, 22:24, 2:13)

MORNAR: Ćalić 2, Mićović 7, Nidam 22, Pavićević, Mijović, Pavić 5, Vujošević, Mugoša 4, Ros 8, Vranješ 14, Bakić 6, Luković 5.

BAKEN: Darbo 8, Akun Pursel 22, Pedersen, Vigins 6, Jukić 2, Iversen, Diuf 14, Kroket 16, Kristoferson, Toman, Bišop 8, Larke 11.

Odluka u Minsku

U drugom meču 5. kola grupe K FIBA Eurokupa, Cmoki je ubjedljivo slavio protiv Solnoka (86:61),pa će u plasmanu u 3. kurg Fibakupa odlučivati duel bjeloruskog sastava i Mornara koji se igra sledeće srijede u Minsku.

Za plasman u narednu rundu, Baranima u prijestonici Bjelorusije igra i poraz do 6 poena pošto su na svom terenu slavili protiv Cmokijia 83:76.